PROCEDURA TRANSFEROWA LZPR
Ligi Wojewódzkie 2017/18
Kadry wojewódzkie
REGULAMIN KADR WOJEWÓDZKICH W PIŁCE RĘCZNEJ WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO
Szkolenie w kadrach wojewódzkich ma za zadanie umożliwić najlepszym zawodnikom w województwie, doskonalenie sportowych umiejętności w celu uzyskania awansu do kadry Polski. Szkolenie w kadrach wojewódzkich w piłce ręcznej prowadzi Lubelski Związek Piłki Ręcznej w porozumieniu z Lubelską Unią Sportu.
1. Regulamin KW LZPR dotyczy zawodników powołanych do szkolenia w KW we wszystkich kategoriach wiekowych.
2. Zawodnicy są powoływani do KW na podstawie kryteriów opracowanych przez trenera KW i zatwierdzonych przez Zarząd LZPR uwzględniających wytyczne ZPRP.
3. Zawodnik będący w rezerwie KW, może być powołany na akcję szkoleniową w miejsce zawodnika z podstawowej listy nie mogącego uczestniczyć w akcji, lub gdy warunki finansowe umożliwiają zwiększenie liczby osób szkolonych.
4. Zawodnik powołany na daną akcję szkoleniową ma obowiązek w niej uczestniczyć. Nieobecność na akcji może być usprawiedliwiona tylko zwolnieniem lekarskim lub usprawiedliwieniem rodziców – w przypadku zdarzenia losowego. Pisemny dowód w/w usprawiedliwienia należy niezwłocznie dostarczyć trenerowi KW lub do Biura LZPR
w formie elektronicznej, faksem, pocztą lub osobiście. Powtarzające się nieobecności usprawiedliwione skutkują przesunięciem do rezerwy KW, a w ostateczności do wykluczenia zawodnika ze szkolenia w KW.
5. Nieobecność na akcjach szkoleniowych, nieprzyjecie na akcję, karne usunięcie z akcji.
5.1. Nieusprawiedliwiona nieobecność w akcji szkoleniowej bez powiadomienia trenera KW lub LZPR w odpowiednio wczesnym terminie 7 dni, nieprzyjecie zawodnika na akcję szkoleniową (pkt. 8) oraz karne usunięcie zawodnika z akcji szkoleniowej (pkt. 12, 13,14) powoduje odsuniecie zawodnika od uczestnictwa w trzech kolejnych meczach ligowych danej kategorii wiekowej.
5.2. Nieusprawiedliwiona nieobecność w akcji szkoleniowej po odpowiednio wczesnym powiadomienia trenera KW lub LZPR, nieobecność nieusprawiedliwiona spowodowana innymi względami jak wymienione w pkt.4 niniejszego regulaminu skutkuje odsunięciem zawodnika od udziału w dwóch kolejnych meczach ligowych danej kategorii wiekowej.
6. Zawodnicy KW mają obowiązek startu w zawodach KW, określonych kalendarzem LZPR. Nieobecność traktowana jest jak w pkt. 4 i 5.
7. Zawodnik KW ma obowiązek godnie reprezentować województwo lubelskie w zawodach na które zostanie powołany. W trakcie tych zawodów zobowiązany jest do eksponowania barw województwa lubelskiego i występowania w sprzęcie dostarczonym przez LUS lub LZPR, o ile stosowne umowy pomiędzy LUS a LZPR nie stanowią inaczej.
8. Odpowiedzialnym za stawienie się zawodnika na akcję szkoleniową z dokumentacją (ważna karta zdrowia z potwierdzeniem lekarza sportowego)
i określonym w powołaniu sprzętem sportowym jest klub macierzysty. Brak w/w skutkuje nieprzyjęciem zawodnika na akcję szkoleniową, co powoduje nałożenie kary dyscyplinarnej na klub (pkt. 5).
8.1. Za wyposażenie zawodnika w osobiste dokumenty (legitymacja szkolna lub inny dowód tożsamości, numer pesel) ubiór i środki higieniczne oraz punktualne przybycie na miejsce zbiórki odpowiadają rodzice/opiekunowie prawni. Brak w/w skutkuje nieprzyjęciem zawodnika na akcję, co powoduje obciążeniem rodziców/opiekunów prawnych uzasadnionymi kosztami utraconymi z tytułu zarezerwowanych noclegów, wyżywienia, transportu.
9. O powołaniu zawodnika na akcję szkoleniową klub macierzysty i trener klubowy informowany jest odpowiednio wcześniej (14 dni) pocztą elektroniczną, powołania znajdują się również na stronie internetowej LZPR. Klub macierzysty, trener klubowy, rodzic potwierdza udział zawodnika, ewentualnie informuje o powodach rezygnacji z udziału w akcji szkoleniowej mając na uwadze pkt. 4 i 5 niniejszego regulaminu.
10. Zawodnik powołany na akcję ma prawo do korzystania z noclegów, wyżywienia, opieki trenerskiej i medycznej, ubezpieczenia, obiektów sportowych, sprzętu sportowego w zakresie planowanym na daną akcję szkoleniową.
11. Organizator akcji jest odpowiedzialny za zawodnika od momentu rozpoczęcia konsultacji/zgrupowania określonego w powołaniu do momentu jego zakończenia.
12. W pierwszym dniu akcji uczestnicy muszą być zapoznani z programem i regulaminem akcji, co potwierdzają własnoręcznym podpisem. Za nieprzestrzeganie regulaminu zgrupowania, uczestnik akcji może być ukarany upomnieniem, naganą lub usunięciem z danej akcji szkoleniowej przez kierownika zgrupowania/konsultacji.
13. Zawodnika karnie usuniętego z akcji mają obowiązek odebrać rodzice/opiekunowie prawni lub osoby przez nich upoważnione (podpisanym oświadczeniem). W innym przypadku kosztami odesłania zawodnika do domu będą obciążeni rodzice/opiekunowie prawni, a na klub zostanie nałożona kara dyscyplinarna (jak w pkt. 5). Okoliczności karnego usunięcia określa regulamin danej akcji szkoleniowej (jak w pkt. 12).
14. W przypadku karnego usunięcia zawodnika z akcji szkoleniowej zostaje on przesunięty do rezerwy, a Zarząd LZPR powinien dokonać oceny naruszenia regulaminu i ma prawo wnioskować o usuniecie z KW.
15. Kluby, których zawodnicy zostali powołani do KW, w porozumieniu z rodzicami przyjmują na siebie obowiązek regulowania dopłat finansowych wynikających z uczestnictwa w Programie Szkolenia MSiT „Kadra wojewódzka”.
16. Konieczność i wysokość dopłat w danej akcji szkoleniowej ustala każdorazowo trener KW i upoważniony członek Zarządu LZPR.
17. Za godne reprezentowanie barw województwa lubelskiego i osiągnięte sukcesy zawodnicy mogą być dodatkowo wyróżnieni przez LUS i LZPR.
18. Od decyzji podjętych na podstawie niniejszego regulaminu, przysługuje odwołanie do Zarządu LZPR, wniesione pisemnie do biura LZPR w terminie 7 dni od daty otrzymania
z równoczesnym wpłaceniem kaucji w wysokości 200 PLN. Odwołanie nie ma mocy wstrzymującej.
19. Regulamin obowiązuje z dniem 4 grudnia 2015 r. .
Zatwierdzony uchwałą Zarządu z dnia 4 grudnia 2015 r.